O ZESPOLE

Mitlos istnieje od roku 2005. Zespół tworzy własne aranżacje oraz odkrywa nowe oblicze muzyki ludowej. Nie rezygnując z tradycyjnej nuty, zespół kreuje nowe brzmienia – ambitne, lecz łatwe w odbiorze. W skład zespołu wchodzą muzycy od lat działający na polskiej scenie folkowej:

  Barbara (Mili) Ulatowska - skrzypce, śpiew
  Joanna Gruszka - skrzypce, śpiew
  Józef Gruszka "Ptoś" - altówka węgierska, śpiew
  Piotr Ulatowski - kontrabas
  Paweł Ulatowski - cajon, darbuka, zestaw perkusyjny

 

 

 

 

Muzyka ludowa/etniczna zawsze była muzyką pełną życia i spontaniczności. Pasja, żywiołowość oraz bezpośredniość w kontakcie z publicznością, to cechy charakterystyczne zespołu.

Mitlos powstał z fascynacji wyjątkowym stylem romskiego skrzypka Cororo, mając w swym zamiarze kontynuację jego dzieła. W obecnym repertuarze zespołu, oprócz melodii znanych nam właśnie z jego repertuaru,  znajdują się utwory wywodzące się z tradycyjnej muzyki różnych grup etnicznych z wielu regionów Karpat. Dodatkowym atutem Mitlosa jest jego akustyczny skład. Zapraszamy do zapoznania się z członkami  zespołu !

Muzyka, którą wykonujemy pochodzi między innymi z Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji, Bałkanów oraz z tradycyjnej muzyki cygańskiej z wielu rejonów świata.

 

Jekh Bari - videoclip

 

 

Copyright © 2011 Mitlos